NLCV32T-3R3M-EFR
Mfr.Part #:
NLCV32T-3R3M-EFR
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 3.3 µH 20 % 1 A 192 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2.39 mm
Length3.2004 mm
Width2.4892 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Composition(Kit Type)Wirewound
Height2.2 mm
Depth2.5 mm
Self Resonant Frequency54 MHz
Current Rating1 A
DC Resistance (DCR)192 mΩ
Test Frequency7.96 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.3 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance20 %
Max DC Current690 mA
DC Current1 A